Radioactive pony-kapitola 4.

11. prosince 2013 v 16:46 |  Radioactive pony

Tak po delší době zase nová kapitola RP.Tentokrát je to hlavně s Debie a napadlo mě jen takovej testík :D schovám do přívběhu slovo,které tam nepatří.První kdo ho najde vyhraje diplom :3.Taky jsem tuhle kapitolu zkrátila kvůli jednomu nedočkavci :P :).Stejně pravopisné chyby forever!Tahle kapitola je noc moc...


Radioactive pony
kapitola 4.
"Ale to je strašné!" Prohlásila princezna Luna, když jí stařík řekl že z Jihu přichází válečné stroje."Museli se nějak dozvědět, že se princezna Cellestia ukrývá někde poblíž vašeho tábora, nejdůležitější je ted její bezpečí"Konstatoval stařík. Luna kývla a podívala se na Debie "Je čas...potřebuje ochránce"Na to se Debie hrdě postavila s odhodláním v očích."Touhle klisnou bych si nebyl tak jistý..."Zamrmlal stařec , ale Luna ho přerušila "Debie je věrný voják a nikdy bych o ní nepochybovala"Řekla překvapivě hrubým hlasem."Půjdeme večer aby nás bylo těžké sledovat.
I-Mexx poskytni tomuto hřebci stan...prominte jak jste říkal že se to jmenujete?"Zamrkala na staříka."Neříkal , říkejte mi jak chcete"Řekl mrzutě a vydal se s I-Mexx.
Zelená mlha jako každý den zahalovala oblohu a stmívalo se rychle ,jakmile přišla tma Luna s Debie vyrazily na cestu. Princezna nakázala ostatním at kromě hlídky zůstanou ve svých stanech. Debie a Luna spolu kráčely kamenným ůdolím.Debie se nepokojně otáčela,měla pocit že za sebou slyší kroky, ale pokaždé když se otočila neslyšela nic jiného než vlastní klapot kopyt, dopadaící na ­tvrdou zem a viděla pouze vlastní stín,který se strácel v čím dál víc houstnoucí tmě.Šly několik hodin až nebylo vidět ani na špičku nosu, kličkovaly mezi kameny a procházely trnitým houštím, ale jakoby šlapaly do prázdna. Jen podle dusotu kopyt Luny,která šla před ní Debie poznala kam jde .Luna nezakopávala o kořínky a špičaté kameny jako Debie, nejspíš viděla po tmě.No co by jste čekaly od princezny noci?
Debie za sebou kokos uslyšela zlověstný smích "Odkud to bylo?"Vyhrkla a rozhlížela se kolem sebe.­"Odkud bylo co?"Zašeptala nechápavě Luna."Vy..jste to nesly...ehm...nic jen mi nejspíš zapištělo v hlavě"Zakoktala a ještě se nervozně ohlédla.
Pak už Debie cestou nic neslyšela.Dorazily do cíle,kolem nich se rozprostíraly pozůstatky velkolepého města Canterllot.Ted z něj zbyly jen trosky a pach rozkládajících se těl mrtvých poníků, kteří padli v boji a nebo byli nevinnými přihlížejícími strašné bitvy.
Luna se snažila udržet kamenný, bylo však vidět že potlačuje slzy. Vydaly se do podzemních chodeb, ukrytých pod městem.Konečně Luna rosvítila roh a bylo vidět na cestu.Procházely uzkými chodbami bez oken, zdi byly natuchlé plísní a sem tam byly chodby propadlé.
Na konci jedné chodby byla rozšířená místnost, kde do mrtvolného ticha praskalo dřevo a mihotaly se plamínky v kamenném krbu.Ohen byl nepochyně kouzelný,protože z něj nevycházel žádný kouř.U krbu ležela ona,ta co roky a roky nikdo neviděl...princezna Cellestia.
Nevypadala jako vznešená kobylka, nýbrž jako přízrak.Zářivě bílá srst zešedla a krásná,vlající hříva byla rozcuchaná a místy zčernalá,jakoby byla spálená.
Neměla v sobě kapánek života, dokud Debie s Lunou nepřišly až k ní.Zvedla hlavu a na obě se usmála, když však pohlédla do tváře Luny,uviděla že nejde o pouhou náštěvu. "Jsi v nebezpečí sestřičko, blíží se velké stroje " ."Podzemní chodby přece nenajdou,jsou tu už tolik let "Řekla Debie a polekaně se otočila,ted měla ten pocit že tam někdo je jako nikdy dřív,byla si tím celkem jistá."Koho tam vidíš?"Zeptala se Cellestie, její hlas byl chraplavý a tichý,jakoby nemluvila celou věčnost."Nikoho jen mám takový..."Na Debie čumák spadl malý kamínek ze stropu.Všechny tři se podívaly na strop a Luna zašeptala."Někdo tu je..."Strop se propadl a přímo před Debie a z toho místa vyletěla Dracona."Ahoj princezny!"Řekla sarkasticky a vehla se po Cellestii.Debie ji stáhla k zemi dřív než se princezny stačila dotknout.Z místa odkud vyletěla Dracona začaly přicházet stroje."UTÍKEJTE!"Zaječela Debie na princezny,které se na vše zděšením dívaly.Luna se uzkostlivě podívala na Debie a rozsvítila roh"Promin..."Spolu s Cellestiou zmizela,když z jejího rohu vytrysklo oslnivé modré světlo.
Pro Debie nebyla šance úniku.Byla si jistá že je to její konec ale nechtěla se vzdát bez boje.Pustila se do prvního stroje který šel blízko ní za pár minut...ne li sekund už po Debie začaly střílet..byl konec.Svalila se na zem,zavřela oči a pohltila tma.
Pokračování příště....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adelade-the-Rainbon Adelade-the-Rainbon | 11. prosince 2013 v 16:57 | Reagovat

Ty kokos :D

2 Dominika Dominika | E-mail | 11. prosince 2013 v 17:31 | Reagovat

kokos

3 Niky Niky | Web | 11. prosince 2013 v 18:53 | Reagovat

Já žádné slovo nenašla asi jsem slepá XD.
Jinak skvěle napsáno už se těším na další díl.

4 D D | 14. prosince 2013 v 18:26 | Reagovat

[2]: Debie za sebou !!kokos!! uslyšela zlověstný smích...

5 mico-grey mico-grey | 16. prosince 2013 v 15:42 | Reagovat

Kokos, ale už je asik neskoro:D

6 Viky Viky | 16. prosince 2013 v 21:22 | Reagovat

ahoj ja som ti chcela len oznámiť žee... som späť ! Ak si ma teda pamätáš :)

7 Elis~Furča Forever Together Elis~Furča Forever Together | Web | 17. prosince 2013 v 10:47 | Reagovat

Wow! Je to napsané užasně!!! Moc se ti to povedlo :)
Proč mi to tak přimomíná trailer na Heard of Darkness (5. Epizoda My Little portalO.o)? :D

8 krepa krepa | 17. prosince 2013 v 14:33 | Reagovat

[7]: Ah tak ten jsem neviděla XD

9 Elis~Furča Forever Together Elis~Furča Forever Together | Web | 17. prosince 2013 v 20:12 | Reagovat

[8]: To je ale chyba! :O xD. Právě že ta povídka mě úplně do toho vtáhla, zbytky z velkolepého města, začíná generace stojů :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama