Jako malý hádek

22. června 2014 v 11:54


Na bitevní pláni vál mrazivý vítr. Nejednoho člověka zebal do morku kosti. Na jedné straně Catanikové, navlečení do tlustých kombinéz, držíc ostré dlouhé čepele, na druhé straně Viperaxové mačkající se v ocelových plátech, v rukou těžké, nebezpečné zbraně. Stáli asi sto metrů od sebe, každičky člen, každičké legie nervózní. Kirifuda se Satorim a zmijí legií stála v čele. Tísnivé ticho se rozhodli prolomit potomci koček. S řevem se vrhli na vyčkávající hady. Ti se neostýchali a zaútočili také. Masakr začal. Všude stříkala krev, byl slyšet křupot kostía bolestný řev. Sem tam bylo vidět někde létat i končetiny a šklebící se hlavy, jež prožívali svých posledních pár sekund života. Hadí triumf už se chtěl vrhnout do bitvy ale Satori jej zastavil. ,,Vyčkej, Kirifudo. Nejdřív je necháme se vyčerpat a pak je rozprášíme." ďábelsky zasyčel. Kirifuda si ho změřila nepěkným pohledem a pokývala hlavou. Je tak netrpělivá... pomyslel si Satori. Povzdechl a pohledem si změřil protivníky. Už jich bylo značně míň, ale na jeho straně to stejné. ,,Dobrá tedy. Zmije do útoku včetně Kirifudy!" zavelel a sám se rozběhl do davu. Jeho legie se nedala dlouho pobízet a vrhla se za ním. Kirifuda tak poprvé poznala, v čem je jeho skupina zvláštní. Vojáci ze zmijí legie měli hadí jazyk a zuby plné jedu. Proto byli ještě víc nebezpeční než normální Viperaxové. I ona však byla mocná. Jakmile se na ni vrhli tři Catanikové, jednou rukou je odhodila a zanechala na hrudích všech třech prázdnou díru. Jakmile k ní běžel další, plácla mu ty tři srdce do obličeje a nechala jej zadusit se krví jeho vlastních spojenců. Takhle bitva pokračovala ještě nějakou dobu, až měla Kirifuda ruce a brnění celé rudé od krve svého vlastního druhu. Už se chystala vrhnout na dalšího kocoura když v tom někdo zvolal: ,,O můj bože...vždyť to je Deiji!" Kirifuda se za hlasem otočila. ,,Co to mluvíš ty červe?!" Z davu Cataniků se vynořil chlapec, malý, asi třináctiletý. ,,Deiji! Jsi to vážně ty?!" radostně zavýskal a vrhl se jí do náruče. Avšak dívka, místo toho aby ho láskyplně sevřela, tak ho odhodila a zavrčela. ,,Co se to děje? Proč si ten spratek myslí, že jsem nějaké Deiji?!" zařvala. Dítě se zvedlo: ,,Ale to jsi ty Deiji! Jsi má starší sestřička, která se se mnou vždy dělila o jahody, učila mě střílet z kuše a lézt na skály!" vykřikl se slzami v očích. Kirifuda vykulila oči. ,,Už nic neříkej...nech mě být!" histericky zaječela a začala couvat. Chytla se za hlavu a rvala si vlasy. ,,Co chybí? Proč si nic nepamatuju?!!" řvala. Satori na ni chladně pohlédl. ,,Zabij ho." řekl s ledovým klidem. ,,Ne, já nemůžu, je to ještě dítě!" zamítla Kirifuda. Satori ji chytl za vlasy a přitáhl ji k sobě. ,,Zabij ho ty zvíře, nebo tě zavřu do věznice." chladnokrevně zašeptal. Kirifuda vykulila oči. ,,Tak zvíře? Já ti ukážu, kdo je tady zvíře!" zaprskala a vrhla se na něj. Okamžitě se na ni nalepili dva zmijí vojáci a oba ji kousli do krku, každý z jedné strany. A tak Kirifuda upadla ve vzteku do mdlob.

Když se probudila, jediné co kolem ní skvělo byla tma. ,,Haló? je tu někdo?" bázlivě zvolala do dálky. Po chvíli se ozval jemný hlas. ,,Ano. Jsem tu já a hlídám tě." odpověděl. ,,Kdo jsi?" otázala se holčina. ,,Jejich otrok. Měl jsem být popraven ale princezna mi dala milost." odvětil. ,,Takže jsi Catanik." povzdechla si. ,,Proč Catanikové spustili válku?" zeptala se pak. Odpověď dostala okamžitě. ,,Catanikové nespustili válku, ty sám bys to měl dobře vědět!" zařval hlas. Kirifuda couvla. ,,Co bych měla vědět?" řekla tiše. ,,Jsi přece mocný démon Kyuseishu! Stařešinové ti vyprávěli o válce!" namítl vokál. A v tom se cívka, co se v Kyuseishouově mysli vyvrátila, jako zázrakem nahodila zpět. Chvíli tak seděl, neschopný slov. ,,Já...já si vzpomínám..." šeptl. Vstal a nahmatal zeď. Otřel si pěst, rozmáchl se a vší silou do zdi udeřil. A vtom ho zalilo světlo jak prorazil zábranu. Naproti němu stál vysoký, svalnatý blonďatý mladík. ,,Jak se jmenuješ?" zeptal se Kyuseishu. ,,Jsem Iinkai..." váhavě zakoktal mladík a upřel na něj své krásné zelené oči. Kyuseishu mu položil ruku na rameno. ,,Díky, Iinkai. Nechť tě provází souhvězdí kočičí tlapky a máš vždy štěstí." Kývl na něj a rozběhl se do chodby. Nemohl kočičí národ nechat dlouho čekat.

Ninjin, stařešina s černým vousem popíjel zelený čaj. Smrt Rosokua a Appura ho nijak zvlášť nezasáhla. Nikdy je neměl příliš v lásce. Vždy byli na něj až moc optimističtí. Povzdechl a dopil šálek. Chystal se vstát, když vtom mu tělem projela ostá bolest končicí v srdci. Co to...? blesklo mu hlavou. Spadl na zem a vleže mu ubíhali poslední minuty života. Náhle nad sebou spatřil čísi tvář. ,,Vypadá to, že moji miláčci začali konečně plnit svou povinnost." slyšel zamumlat ďábelský hlas těsně před tím, než naposledy vydechl a opustil tento svět.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Firely Firely | 22. června 2014 v 12:19 | Reagovat

:D SUPER :D

2 Chocolate Dogy Chocolate Dogy | 22. června 2014 v 13:17 | Reagovat

hezký :D

3 žlutý buzerant žlutý buzerant | 22. června 2014 v 21:05 | Reagovat

měla sem problémy pochopit o co tam jde ale to je moje chyba protože sem blbá :D
je to úžasné jako vždy! :3

4 Dusty Dusty | 23. června 2014 v 18:11 | Reagovat

Skvelo napísané, zaujímavý príbeh C:
:D

5 bloody bloody | E-mail | Web | 23. června 2014 v 18:15 | Reagovat

joo konečně jsem to na tom mobilu dočetla.
moc se mi to líbí jak napsaně tak dějem

6 Mico Grey Mico Grey | 29. června 2014 v 15:23 | Reagovat

(poznámka pred komentom- prvé časti som si prečítala tiež, len to napíšem tu lebo nestíham teraz písať všade všetko :D) - Veľmi, veľmi dopbrá práca!!! Síce som nečakala, že budeš písať o niečom takomto, neviem prečo, ale skvele sa ti to podarilo XD Fascinujú ma tie mená a názvy, znejú tak...naozajstne, premakane, premyslene a celý príbeh znie tak profesionálne :D Ešte raz- skvelé, len tak dalej :)

7 Mico Grey Mico Grey | 29. června 2014 v 15:24 | Reagovat

[6]: *dodatok* osobne sa mi páčila prvá časť s tým prevtelením, to bolo úplne...no to by sme tu boli dlho XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama